12 kuud – keraamika, voolimine.

1. Kudumine

2. Heegeldamine

3. Pärlitööd

4. Paber

5. 2 erinevat tehnikat koos

6. Telgedel kudumine, põimimine, punumine

7. Tikkimine

8. Õmblemine

9. Maalimine, värvimine

10.Voolimised/keraamika

Keraamika tegemine oli üks kindel asi, mille pärast ma otsustasin kindlasti aasta koostegemises kaasa lüüa.

Sel korral tegin ühe natuke suurema asja. Nagu ikka: plaanid üht ja välja tuleb hoopis midagi muud. Tegelikult pidi sellest saama ahjuvorm aga kui pilgu peale heidad siis nagu päriselt ahjuvorm see pole. Pigem ikka serveerimiseks kasutatav alus.

Vormiks kasutasin ahjuvormi. Vajutasin suure laiali rullitud savilehe vormi ja silusin selle sinna sisse ära. Niisama tundus see igav ja ma ei kujutanud ette, et ükski värv selle kuidagi huvitavaks muudaks. Mõni värv muidugi oleks äge aga neid ei tohi toidunõude sisse panna ja väljapoole jälle ei saa panna, kuna need on hullult voolavad ja rikuvad ahju. Üritasin siis hästi vähe mustrit joonistada, et oleks ilus ja ikkagi ahjuvorm. Inspiratsiooniks lihula tikand.

vormlaual

Ilma värvimata oli veel täiesti ahjuvormi moodi.  Peale värvimist – enam mitte. Ilmselt on see küll ainult tunde küsimus… aga lihtsalt käsi ei kipu seda ahju panema :) Samas on mul nüüd ebatavaline kauss või serveerimisalus,

vormpealt

Kuna värvimise alguses ma ei teadnud, et ahjus ma seda kasutama ei hakka, siis värvisin selle seest ja väljast tumepruuniks. Kontuurid on samuti Ars-i pruunid. Lilled on glasuuritud: koobaltsinise, läikiva helesinise, signaal kollase ja hispaania punasega. Lillede taustale kandsin hästi õhukese kihi villet.

vormidetail

See vorm tundub natuke sünge. Samas  ei kujuta mingit väga heledat tooni ka ette. Võibolla mõni tumedam roheline oleks  lahe olnud aga no see on tagantjärgi ette kujutamine. Tegelikult olen üsna rahul.  Lilled ehk oleks võinud natuke konkeetsemad olla.

vormtagurpidi

Vormi olen juba kausina kasutanud ka. Täitsa mõnus! Jõulude ajal oleks sellest ilmselt hea seapraadi ja kapsast serveerida :) Õnneks on sinnani veel natuke aega.  Vaja veel ju kinke ja kaarte teha. Esimesed kaardid on õnneks valmis juba.

nimi

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>