12 kuud – viltimine

1. Kudumine

2. Heegeldamine

3. Pärlitööd

4. Paber

5. 2 erinevat tehnikat koos

6. Telgedel kudumine, põimimine, punumine

7. Tikkimine

8. Õmblemine

9. Maalimine, värvimine

10.Voolimised/keraamika

11 Viltimine

Seekord läksid minu viltimismõtted hoopis muud rada kui vaja. Mõtlesin et ka vildist toote tegemine – ehk vildilehtede ühendamine nõela abil käib selle kategooria alla… aga tuleb välja et mitte. Võib nõel- või märgviltida või vanutada. Minu ideed olid aga hoopis mujal nii et tuli midagi uut välja mõelda.

Üks netis nähtud viltimisteemaline asi tekitas isu ühe õpetuse tegemise järgi…see on ka selline eksperimentaalne värk. Kuna ma polnud kindel kas asi üldse välja tuleb… siis tahtsin kindla peale välja minna.

Lõpuks ma lihtsalt vaatasin mis mul kodus on, mis sellest teha saaks ja mida ma tahaks ise saada :D Lõpuks mõtlesin et teen kaelakee.

Kuna ma mummusid pole just eriti palju teinud siis kahtlesin, kas suudan normaalselt hakkama saada. Sellels mõttes, et ilmselt oleks iga mummu ise suurusega jne. Ühesõnaga ma tahtsin midagi mis oleks üsna lollikindel ja tuleks välja :D Muidugi arvestades minu kogemusi viltimise vallas siis nagu päris kindel olla niikuinii ei saa aga ma üritasin ja sain hakkama :)

Nimelt võtsin ühe beezhika atlaspaela ja märgviltisin selle ümber maa-valget villa. Nühkimist ja keerutamist oli palju aga lõpuks jäin tulemusega rahule jäi üsna ilus ühtlane ja pael kusagilt välja paistma ei jäänud :)

Atlaspaelast ja vildist toru ei tundunud kõige lahedam… kuigi ega ka sellel häda polnud. Tikisin vildi külge pärle…ja sai edevam küll.

p2rlidjakaelakee

Hiljem mõtlesin, et tegelikult saab seda keed ka tagurpidi kanda, kui on vaja ennast eestpoolt atlaslipsukesega kaunistada. Kui juuksed üles panna on ka seljataga kaunistus :)

Või siis hoopis peapaelana kasutada. See polnud algne plaan aga siin seda hetkel vaadates ja proovides tundus et sobiks selleks ka :D

Kahjuks pole keegi seda nalja pildistamas hetkel, nii et saan ainult toote fotot näidata.

kaelakeevildistjap2rlitega

Pildi pealt vaadates tundub et sedasi saaks ilusa käevõru ka teha :)

Üks kuu veel ja siis saab aastaprojekt otsa. Mõnes mõtes on natuke kahju ka… aga samas olen õnnelik, et see lõppeb. Teinekord enam sellisest üritusest vist osa ei võtaks. Pigem teeks niisama kõrvalt kaasa, kui mingi huvitav teema oleks.

nimi

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>