Nukud

Seoses naistepäevaga tuli mulle meelde, et ma pole paari nukku näidanud.

Ühe õnnenuku tegin õetütrele kingiks. Ma alguses tahtsin lihtsalt tehnikaid meelde tuletada aga kui ma nukku kokku panin siis oli millegipärast õetütar kogu aeg peas. Ju siis pidi tema nukk tulema.

Tegelikult tahtsin ka proovida ehituspoest ostetud linatakku juuste tegemiseks. Tundub, et keras olev takk pole selle jaoks just parim valik. Või siis ma olen lihtsalt saamatu esialgu :D

Igatahes lõikasin juukseportsu jagu takku ja pesin läbi. Pool sellest läks pesus kaotsi, teine pool kammides, hea et üldse midagi alles jäi.

Aga üldiselt oli meeles küll, kuidas teha tuleb. Millegipärast tundub, et see nukk tuli palju väiksem kui mu enda oma kuigi kanga mõõtud olid ühesuurused. Võibolla on asi ka selles, et pats pole nii võimas.

nukk6nnenukkHiljem käisin ka ühes kaltsunuku töötoas. Tegelikult oli tegemist samamoodi vene õnnenukuga aga kuna päriselt reegleid ei täidetud, siis oli see kaltsunuku nime all.

Ehk siis välja oli jäetud see võimalikult looduslik osa. Palju sitsisatsi, sära, läiget, mis muidugi iseenesest oli äge sest valikut oli palju ja igale maitsele. Kahjuks oli kõrvale jäetud ka see maagiline osa, mis asja põnevaks teeb. Samas mina sain oma teadmistele põhinedes siiski mõningaid nippe kasutada :)

memmsuurMu meelest on vene nukud nii ägedad, et tahaks kohe mõningaid veel proovida teha. Samas tahaks ka mingit iidvana Eesti nukku teha, millel oleks omad reeglid, oleks nagu omasem. Aga kahjuks pole mul õrna aimugi, kas selliseid konkreetsid nukke on üldse Eestis olnud? Kui keegi teab teed juhatad mõne põneva artikli või loo juurde oleks rõõmsalt tänulik :)

nimi

Save

Save

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>