Aastaprojekt – tikkimine

1. Kudumine

2. Heegeldamine

3. Pärlitööd

4. Paber

5. 2 erinevat tehnikat koos

6. Telgedel kudumine, põimimine, punumine

7. Tikkimine

Seekordne tegemine tekitas vastakaid tundeid. Mulle meeldib tikkimine selles mõttes, et see on mõnusalt rahustav ja nõuab süvenemist. Samas ma ka ei salli seda, sest ma ei oska kohe üldse korralikult tikkida. Meeldib selles mõttes, et sa võid ise omale mustri joonistada ja ei meeldi sellepärast, et see ei tule kunagi selline välja nagu oma ootutes näed (minul siis :) ).

Olin maal puhkamas ja sain kõvasti inspiratsiooni. Ilusad suured metsmaasikad on ikka ilusad oma küpses punases toonis.

maasikad

Või hoopis valged maasikad, mis tegelikult siiski valminult on roosad.

oosamaasikas

Ühesõnaga teemaks maasikad. Mõtlesin joonistada mingi muhulaadse mustri ja joonistusel polnud justkui vigagi. Samas välja eriti muhulik tikand ei tulnud. Värvi üleminekud on liiga järsud. Samas kasutasin kodus olevaid mulineesid ja valik lihtsalt polnud kuigi suur…sest ma ju ei tiki :)

Tikand linasel kangal, tikitud mulineega. Tikandi möödud umbes 10*10 cm. Kangast saab padjakate, mis umbes kaks aastat on tikkimist oodanud.  Puuvillasest niidist pits on valmis, nüüd on siis vaja padjapüür ka kokku õmmelda. Kuna koti õmblemine seisab niikuinii ees, siis arvatavasti augusti kuus valmib ka see püür. Aga näitan nüüd ka oma tikkimistöö tulemuse ette. Kuigi näpud olid selle koha pealt ikka täitsa rooste läinud.

maasikatikand

Arvestades et ma pole vist koolist saadik sellist tikandit teinud siis polegi nii hull kui karta oleks võinud. Samas rahule ka jääda ei saa.

Täna siis nii lühidalt üritangi hakkama saada. Käisin üleeile esimest korda ujumas sel aastal… ja vesi polnudki külm…aga selle eest õhk oli suhteliselt külm. Igatahes hankisin endale kerge nohu ja kõha. Aga lohutuseks ostsin endale sellised nunnud taskuätid :) Inspireerivad kas pole :D ?

taskukad

Päikest ja sooja sooviks :)

nimi

6 arvamust “Aastaprojekt – tikkimine” kohta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>