Äpardunud Muhu…

Enne kui sõbranna Norrasse elama läks, oli mul talle juba sünnipäeva kink valmis. Samas läks ta sinna nii äkki, et kingitus jäigi üle andmata. Pakiga ka keraamikat nii kaugele väga saata ei tahtnud, seega seisis alus eelmisest kevadest saadik minu kapis ja ootas aega, et sõbranna sellele  järgi tuleks.

Tahtsin talle teha midagi teistsugust, sellest ka aluse kolmnurkne kuju. Mõtlesin teha muhu tikandi ainelise mustri, ega väga välja ei tulnud, kuidagi hõreda võitu tuli teine. Aga selles mõtes vägagi sobilik teema, meenutamaks Eestit seal kaugel maal :)

muhu111

Värvid on ka kuidagi lahja võitu. Aga eks see katsetamine teeb meistriks, et kui teinekord veel selline mõte pähe tuleb, siis tean, et mustrit tuleb tunduvalt rohkem teha.

Glasuurid maasikad: hispaania punane ja roheline nr6, karikakrad: läikiv valge ja päikesekollane, maasikaõied: läikiv valge ja meekarva, viljapead: meekarva, rukilill: koobaltsinine, taust: läikiv must nr2.

muhu11

Kuigi niiviisi väikese pildi peal ei tundu asi sugugi nii kehva, isegi suhteliselt normaalne :)

Taldriku (või vaagna!?) alla tegin kolm kipakat jalga. Värvisin meekarva glasuriga, mis pildile püütult ei anna kuidagi seda õiget aimu. Pildil tundub see kuidagi jube laiguline…aga tegelikult see näebki välja nagu tumeda meega üle võõbatud alus.

muhu211

Tegelikult on see üsna vahva asi…aga praegu kriitilise pilguga vaadates tundub, et oleks võinud ikkagi rohkem vaeva näha :)

Kingikotti tegin ka ise kaardi, mis tuli üsna nunnu välja… aga häirib natuke see, et iga osa on natuke nurgeline, kõver vms. Lihtsalt kui vaadata kaarditegijate kaarte – siis tundub et igasugu lõikurid on hädavajalikud. Samas kui kaarte teha ainult perele ja lähematele sõpradele, tundub igasuguste lõikurite ost liiga kallis. Nii siis tulebki kasutada mõnd klaasi ringi joonistamiseks ja siksak kääre kaunistuste lõikamiseks.

kkaart213

Linnuke natuke lähemalt ka.

kkaart131

Õnneks on paberid zelluloosis suhteliselt hea hinnaga ja imeilusaid asju võib sealt leida :)

Päikest ja ilusat viimast veebruari päeva!

nimi

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>