Arhailine helkur.

Sel aastal minult tavaliseks saanud jõulukingituste eri ei tulegi, sest ma lihtsalt ei teinud neid ise vaid käisin ostsin suurema osa kingitusi hoopis poest. Paar postitust siiski saab ka kingituste teemal teha.

Kuna mu üks õetütardest õpib Taanis, siis otsustasin talle vähemalt siin kandmiseks helkuri teha, et kurjad politseinikud ei saaks talle trahvi teha ja no sellepärast ka, et ta pimedas ikka nähtav oleks.

Otsustasin kohe, et helkur saab rahvusliku teema. Kuna rahvuslikus teemas on üldiselt palju värve, siis otsustasin tavalise nööri asemel värvilise paela punuda. Helkuri aluseks lõikasin mustast vildist kettad.

Ühele poolele õmblesin helkurist kaheksakanna. See on küll varemast ajast kellegi blogist silma jäänud aga idee oli ju väga hea, eriti kuna kaheksakand ju iseenesest on kaitsemärk.

helkurm14

helendavhelkurm

Servad nõelusin kokku punase heegelniidiga. See peaks nagu mulgi temaatikat järgima.

Algul mõtlesingi asja nii jätta…. aga samas ajas natuke kahtlema ka. No et helkur peaks ju ikka mõlemal pool olema.  Esialgu ideesid polnud. Seisis natuke.. ja siis tuli idee ka.

Mõtlesin, miks mitte tikkida teisele küljele mulgi roos. Miks seda lille nii kutsutakse ei tea.  Võibolla tuleneb see sellest, et tolleaegsed roosid olid nagu kibuvitsad, mitte täidisõielised?! Aga võibolla on ka sellel roosil mingi muu tähendus?! Kui keegi teab võib seda teemat kommenteerida :)

mrooshelkur

Välja tuli nagu tuli. Mulle meeldib see veidi kohmakas tikkimisjoon, mis näitab, et tegu on käsitööga. Samas miski oleks võinud natuke korrektsem ka olla. Üldises plaanis võib siiski rahule jääda :)

mh2014

Selle aasta esimene käsitööline saavutus on ka valmis. Varsti näitan ;)

nimi

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>