Arhailine lillepott

Alati kui ma Hiiumaa puhkuselt tulen, järgneb sellele blogis korralik reportaaž. Sel aastal aga tundub mulle, et neid pilte üksteise järgi ritta laduda pole lihtsalt kuigi põnev. Eks ma kajastan oma tegemisi pikema aja jooksul. Kuniks kõik tegemised näidatud saavad :)

Hiiumaale sattusin sel aastal selles mõtes kuidagi valel ajal, et viimastel aastatel olen käinud juuli lõpus ja augustis. Nii et praegu olid elud ja olud hoopis teistsugused kui muidu. Pelargoonid veel õieti ei õitsenud, kurke ja tomateid polnud. Aga selle eest sain maasikaid ja värskeid kartuleid. Esimesed mustsõstrad, vaarikad ja tikrid. Tegelikult oli täitsa mõnus. Tikritega seoses tuleb meelde, kuidas väiksena joonistasin tikrikompotile silte ja kirjutasin suurte tähtedega peale tiigri kompott :)

Kodumaile minema ajendas mind see, et emps nagu ütles et ma võiks juuli esimeses pooles minna. Kuna tal on 1. juuli sünnipäev, siis tegin talle väikese üllatuse ja lihtsalt läksin koju ilma ette teatamata. Polnud nagu hirmu ka et ta kodust ära peaks olema. Ja üllatus oli äge… :)

Lilledeks  emmele ikka kimp karikakraid ja kellukesi.

lillekimp

Kuna tihtipeale on mu keraamiliste kingitustega nii, et need pannakse kappi ja ei raatsita kasutada, siis seekord kinkisin emmele lillepoti ümbrise ja panin lille ka sisse. No siis lihtsalt ei saa asja kuhugi ära panna :)

Plaanisin teha eriti ilusa ja vävilise poti… aga välja ei tulnud see kahjuks kuigi kirev. Üks asi, mis natuke häirib on ka “vale roheline värv” Teisega oleks ilmselt parem saanud…aga kahjuks sai see enne aasta lõppu otsa.

Poti sisse kallasin antiikkollast glasuuri, mis on uus värv ja tuli muidugi kohe ka järgi katsetada. Teiste tööde pealt olin ma juba aimu saanud milline see välja võiks näha. Samas kuna ma sisse kallasin üsna palju glasuuri siis tekkis seal ka selline veidi kristalne reaktsioon.

Tavaline antiikkollane

antiikk

veidi kristalne antiikkollane

antiikkollane

Üks värv, mitu palet :)

Poti alumise osa tegin ussidest peale kleepisin sileda savilehe, millele joonistasin lilled.

Glasuuridest kasutasin pronksi, villet, koobalt sinist, hispaania punast, signaalkollast, arsi  rohelist ja antiikkollast.

Ja nüüd pildigalerii:

lillepotte1

lillepotte2

lillepotte3

lillepotte4

Lillepott koos lillega ka. Kahjuks suutsin ma kodus lille nii üle kasta, et maale jõudes närtsis lill ikkagi lõpuks ära.

lillepotte5

Eks siis järgmine aasta katsun uued võsud kasvama panna. Sest enda oma mul õitseb ja õilmitseb täitsa kenasti :)

lillepotte6

Kõike kaunist!

nimi

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>