Butafooria

Teatri ja muusika muuseumis toimus kohtumine butafooridega ja butafooria töötuba. Kuna ma jõudsin sutsuke varem kohale siis käisin veidi ringi ja uurisin, mis seal põnevat on. Kahjuks jäi aeg küll üürikeseks aga mõned pildid siiski.

Teatri tegelaste fotod ja esemed. Mulle see jubedalt meeldis :)

fotod_ja_asjad

kleidid

lava

pildid

n2itlejanna

Üks muusikariist ka siis :)

kannel-meibi

Pärast ringkäiku istusime ühes saalis, kus erinevate teatrite butafoorid end tutvustasid ja rääkisid millega nad tegelevad. Kahjuks küll ei olnud asi väga hästi organiseeritud. Mulle tundus, et tavaliselt tahaplaanile jäävad butafoorid ei tundnud end kõige mugavamalt ja seega oli kõik kuidagi väga punnitatud. Pärast kui töötuppa tulnud hakkasid meisterdama, läks nende jutt palju mõnusamaks ja lahedamaks. Seda küll sai siis juba poole kõrvaga kuulata, kuna ülejäänuga pidime kuulama, kuidas butafooria asju tehakse :)

Kes täpselt ei tea, mida butafooria tähendab, siis hästi lühidalt kokkuvõttes on see mingi ese, mis matkib ehtsat eset, aga on üldiselt odavast materjalist.

Näiteks teatris pole mõtet sajaks etenduseks igakord taldrikutäit puuvilju osta, siis kasutatakse butafooria puuvilju. Või kui ehitatakse lendavat laeva, siis see on ka üldiselt butafooride töö. Tundub jälle üks põnev töö olevat :)

See vaagna täis puuvilju, küpsiseid jms. on esmakursuslaste lõputöö.

butafooria

Ütleks, nii et kui lähedalt vaadata, siis on üsna fake asjad, samas üldiselt teatris ei istuta ninapidi vastu vaagnat, seega peavad need kaugelt head välja nägema.

Põnev on ka see, et asju tehakse erinevatest materjalidest. Vastavalt sellele kui lähedal või kui kaugel on publik. Kas eset võetakse kätte või on see lihtsalt kaunistus element. Kui näitleja võtab nt. kurgi kätte, siis peaks see ka kaalu poolest umbes kurgi raskune olema. Võibolla tuleb midagi loopida, siis peaks see kõlaliselt olema sarnane päris asjaga.

Meile räägiti kolmest erinevast materjalist. Mingi vahtplast, mida me ise ei saanud kasutada. Väiksemad esemed tehti kuumaliimist ja suuremad mesilasvahast.

viilud

teeme_butafooriat

vaha

hmm

Mis mul endal välja tuli? Üks kergelt fake sidruniviil. Õige nurga alt pildistatuna õnnestus see küll üsna päris sidruni moodi saada. Aga muidu meenutab see mulle pigem kuivanud sidruniviilu.

sidruniviil

Üldkokkuvõttes mulle ikkagi meeldis. Sain kasulike teadmisi ja kui kunagi mõnd butafooria asja peaks vaja minema siis millegi hädapärasega saan hakkama :)

nimi

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>