Geelküünal ja seep.

Kopli ametikoolis olid mõned töötoad. Mõned neist kõrvalt vaadates suhteliselt mõtetud, selles mõttes, et tegelikult mingeid uusi oskusi ju otseselt juurde ei saanud.

Sellepärast sattusidki seep ja küünal ühte postitusse. Kuna mõlemad valmivad suhteliselt sarnaselt.

Alustasin seebi töötoas. Aega kulus seal umbes 2 minutit ja seda ka pigem sellepärast, et õpetaja juhendas parasjagu teisi ka. Muidu oleks asi sekunditega tehtud saanud.

Ehk siis lubati valida paar koostisosa need topsi panna ja siis kallati sinna nö. seebivedelik peale. Ma kujutan endale ette, et seda on ilmselt võimalik mingite graanulite näol osta vms?

Mina valisin soolakristallid ja rukililled.  Vastavalt kaalule on sool ühel pool ja rukililled teisel pool. Peale selle lubati vedelasse massi seebi kaunistus panna, mis oli erikujuline – lastele a´la hello kitty ja suurematele kaheksajalad jms. Seda muidugi ei mainitud, mis materjal on, seega valgus see lihtsalt seebimassis laiali. Algul mulle nagu eriti ei meeldinud aga pärast enam nii hull ei tundunudki. Annab omamoodi efekti. Kuna seebiosa tõmbus hiljem kollakamaks ka siis see valge osa on isegi nagu silmale värskendav vaadata.

seepseebi_alusGeelküünla töötoas oli lugu sarnane. Valisid omale koostisosad välja, panid purki ja siis kallati geel peale. Seal oli küll see võimalus, et mitmekihilisi kaunistusi teha. Samas oleks see aega võtnud ja ausalt öeldes hakkas neil geel otsa ka saama, nii et venitades oleks võibolla küünlategu üldse pooleli jäänud.

geelgeel_kyynalnimi

Save

Save

Save

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>