Helmut

Ükspäev tahtsin kangesti õmmelda aga nagu teada siis pole ma eriti suurte asjade õmbleja. Hirmkange tahtmine oli teha midagi uut ja teistsugust. Egas midagi võtsin paberi, haarasin pliiatsi ja joonistasin lõike paberile.

Plaan oli teha suure peaga öökull, suurte silmade ja pisikese kehaga. Aga lõike peale vaadates oli peakuju pigem kassi oma. No kui kass siis kass :) Samas ega ma enne rahule ei jäänud kui ka oma öökulli paberile sain. Öökull on alles kaunistamisel, nii et temast mõni teinekord.

Nii siis kass Helmut.

Miks Helmut?

Mulle tundus kangast mänguasjade tegemine kuidagi vanaaegne :) Ja vanad nimed on kuidagi hingega. Lihtne :) Samas on see ilmselt nagu lapsele nime panek, vaatad näkku ja tead, mis nimi on. Mul on muidugi sellevõrra lihtsam, et kassile ei pea see nimi tingimata igaveseks jääma :)

helmut13

Üsna lihtsake sai teine.  Kuna saba ma hästi ette ei kujutanud tegin selle lihtsalt paelast. Lapsel hea mugav kassi sabapidi lohistada :)

Silmad viltisin. See oli üks uus asi, mida ma tahtsin kangesti proovida.  Nimelt olen nii siin kui seal näinud, et kangale vilditakse mustreid jms. aga ise pole kunagi proovinud. Ja ma peaks ütlema, et see oli peaaegu, et kõige mahukam osa kogu kassi tegemisest üldse :)  Nina ja suu tikkisin mulineega.

Veel oli puudu see “rosin”. Mõtlesin, kas kõhu peale midagi tikkida… aga siis mõtlesin, et hoopis lipsuke oleks lahe. Vaatasin oma paela varud üle ja leidsin ühe sobiliku, millest lips teha. Selline nupsik ta siis saigi.

helmut113

Täpsustuseks veel niipalju, et sees on tal padjatäide ja seljatagune on valge :)

nimi

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>