Jänku

Tänane postitus on veidi teistsugune.
Ilmselt teavad päris paljud käsitöölised ja kunstnikud, et enne jõule palutakse annetada kellegi või millegi heaks midagi enda kätega tehtut. Mina olen siiamaani küll kõrvale jäänud, pole ma ju ennast kuigi suurelt kusagil reklaaminud ja olen tahaplaanile jäänud. Sel aastal aga leidis mind Eesti Loomakaitse Selts.
Tegelikult ei osanudki algul kuidagi reageerida.
Kiri ise oli ilus ja osa spetsiaalselt ka minule kirjutatud, mitte anonüümne kuulutus.
Ma tunnistan ausalt et esimene mõte oli ikkagi, et ei ma ei anna midagi. Aga nagu ikka kui on aega asja üle rahulikult mõelda ja juurelda siis jõudsin ma otsusele et ma ikka annan neile midagi :)
Kuna kirjas oli ka mainitud, mis neile minu asjadest enim on meeldinud, siis võtsin oma käsitöö kasti kapi otsast alla ja vaatasin sisse. Mulle tundus et väike valge jänku on just see kes võiks kaubaks minna.

valgej2nku4

Loomakaitse Selts osaleb nimelt Telliskivi jõuluaegsel kirbukal.

Miks ma alguses ei tahtsin öelda?

Mulle ei meeldi kui vahel fanaatiliselt võideldakse nii hoolega, et muud asjad unustatakse ära. Ma saan aru küll, et kui tahad ennast üldse kuuldavaks teha siis tulebki fanaatiliselt võidelda.
Mind lihtsalt vahel häirib see, et mõnikord jääb loomakaitsjatest mulje nagu loomad oleks tähtsamad kui inimesed ise. Jääb mulje nagu loomad peaksid elama lossis aga inimesed võivad ka puu all magada. Ma saan aru, et ka see pole loomakaitsjate eesmärk, kuigi see võib inimestele niimoodi lihtsalt tunduda.
Tegelikult võiks ma siia jahvatama jäädagi, mis mulle ei meeldi või kummaline tundub… aga parema meelega räägiks sellest, miks ma ikkagi Jah ütlesin.

valgej2nku3

Kui ma pikalt laialt asja üle juurdlesin, siis ma arvan, et oma sisimas  ma ju olen  loomasõber :) Ma pole endale ühtki looma võtnud, sest tean et ma pole ilmselt suurem asi hoolitseja. Tegelikult ma ju hoolitseks küll aga ma olen mugav ja eelistan looma mitte võtta. Teiseks: arvestades et loom elab kaua, siis oleks ta ju pereliige ja ma oleks jube jube õnnetu kui ta ükskord teise ilma läheks.

Minu meelest võikski teha selgitustöid just rohkem selle kandi pealt, et loom ei ole su aksesuaar gutsimutsi kotis vaid ta on elusolend. Kui laps tahab looma, siis tuleb mõelda sellele, et isegi kui nad pisarsilmi lubavad kassi liivakasti tühjendada või koeraga jalutamas käia siis tegelikult võtab looma siiski täiskasvanu endale, sest laps unustab oma kohustused üsna kiiresti, või põikleb nendest kõrvale. Et täiskasvanud inimesed mõtleksid läbi, et kas nad ikka tõesti tahavad looma ja viitsivad nendega näiteks järgmised 15 aastat tegeleda. Need on ju kõige lihtsamad tõed… ja vot sellest ma küll aru ei saa, miks paljud inimesed nendest tõdedest aru ei saa?

valgej2nku2

Liha ma söön, kusjuures suure hea meelega. Samas ilmselt ma hakkaks kahe suupoolega taimetoitlaseks kui ükskord kõik lihakombinaadid kinni pandaks ja ainus võimalus liha saada oleks ise jahti pidada. Ainsad elusolendid keda ma ilma süümepiinadeta maha löön on sääsed, nii et mul läheks raskeks :) Samas kala ma ilmselt sööks siiski.. Kala püüdmine ei tundu kuidagi nii julm… istud vaikselt jõe ääres naudid loodust ja linnulaulu. Samas ussikese konksu otsa ajamine tundub natuke võigas küll. Aga kala püüdmiseks on tänapäeval vist paremaid vahendeid?

Olgu aitab laterdamisest :D Igatahes tänu sellele, et Loomakaitse Selt ühendust võttis ja ma sellepärast oma käsitöö kasti juures üht koid nägin lendamas, pean ma neile igatahes tänulik olema.

Et hädaohtu mu heegeldatud loomadest eemal hoida tegin mõned mandariini koore roosid ja pistsin loomade sekka – ehk aitavad.

mandairiniroosid

nimi

2 arvamust “Jänku” kohta

  1. Loomad elavad 15 aastat jah, isegi kassid elavad Hiiumaal nii kaua. On imelik küll, kui neid ühel hetkel enam ei ole. Linna ma aga loomi ei võta, sest korter ei ole looma koht.

    Aga Telliskivi jõululaadale lähen oma asjadega ise. Kui tahad, mahud ka kindlasti lauanurgale.

  2. Mul polnud tegelikult plaani sinna laadale minna aga kui sa lahkelt lauanurka pakud siis mõtlen selle peale :)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>