Kaabud.

Aeg hakata mütsi kandma?

Mulle on juba ammusest ajast silma jäänud “mini” kübarad, kaabud, mida saab soengusse sättida. Olen näinud üsna suuri ja pigem torukübara moodi asju. Samas ma arvan, et päris paljud eestlased ei kannaks neid välja sh. ka mina :) Seega tahtsin ma teha midagi, mis oleks pisike ja armas.
Teine põhjus miks ma olen nende tegemist edasi lükanud oli see, et ma ei kujutanud eriti hästi ette kuidas need vormi hoidma panna. Mulle lihtsalt ei meeldi kui asi on ebapraktiline ja peale paari korda kasutamist ei ole enam ilus või siis peab vaatama et ei satuks vihma kätte vms. Asi võiks ikka suurematele katsumustele vastu pidada :)

Kuna mulle meeldib taaskasutus siis mõningase ringivaatamise järel leidsin endale sobivad vahendid: Plastpudelikorgi ja selle sama pudeli plastmass. Mugavam on kasutada küll šampoonipudeli plastikut sest see on paksem ja piisab ühest kihist.

Plasti katmiseks kasutasin vilti.  Lõikasin kõigepealt korgi pealse järgi tüki ja siis riba mis ulatub ümber korgi.  Mina nõelusin-tikkisin tükid omavahel kokku ja panin korgi sinna sisse. Kes teab et ta liimiga väga hullult ei mõkerda võib vildi ka külge liimida mis on ilmselt kordades lihtsam.

Seejärel lõikasin plastmassist ketta. See tuleb teha täpselt nii suur kui suurt ja laia kübaraäärt soovite.  Mina lõikasin väiksema kübara ketta umbes 0,5 cm laiema kui kork ja suure umbes 1cm laiema.

Lõikasin plastiku jägi kaks vildist ketast. Kuna ma olen suht kokkuhoidlik siis pealmise ketta keskele lõikasin korgisuuruse augu, mida saab kasutada järgmise kaabu korgipealseks tükiks. Mulle endale tundus et nii oli ka lihtsam osasid kokku nõeluda. St. Nõelusin auguga tüki korgiga osa külge, panin plastikketta vahele ja nõelusin külge alumise tüki.

Lisasin kaunistused ja juukseklambri. Minu meelest said igati vahvad kaabud.

Kaabu kaunistuseks lisasin atlaspaela, sulgi, tülli ja paelast kokku keeratud roosi, viimane on ikka ka minu tehtud :) Need osad liimisin külge kuumaliimiga.

kaabu

Teise kübara kaunistused  on enamvähem samad. Tülli ei kasutanud ja roosi asemel on heegeldatud lilleke mida kaunistab väike roosakaslilla litter.

kaabu1

kaabu2

Kaabud koos :)

kaabud

Kas sina kannaks sellist kaabut?

nimi

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>