Klotsid

Oktoobris, telliti mult ühele pisikesele piigale klotsid, mis pidid jõuluks valmima. Võtsin tellimuse vastu lihtsalt sellepärast, et see oli minu jaoks midagi uut ja huvitavat. Aega oli piisavalt, et oleks hea rahulik teha. Kuigi jah… lõpp läks ikkagi käest ära, nagu ikka :)

Lapse vanaisa tegi klotsid ja mina dekoreerisin. Mulle anti üldiselt täiesti vabad käed. Tingimused olid, et ühel küljel oleks värv ja ühel küljel pilt, kahel küljel numbrid ja kahel küljel tähed.  Üks pilt pidi olema kalaga :) Ja kaashäälikud rohelised.

Kõige pealt alustasin värvidega. Kõige lihtsam ju :)

Tuli välja, et kõige lihtsam polnudki. Värv kipus üle ääre minema. Üritasin leiutada süsteemi – ehk kerisin teibi ümber klotsi ja värvisin siis… aga tuli välja, et ka see ei olnud hea lahendus, sest siis värv kuidagi imbus sinna teibi vahele.  Vaatasin, et kindlam on ikka oma käega värvida… ja pärast kohendasin ääri veidi noa ja liivapaberiga.

ijk112

Edasi joonistasin hariliku  pliiatsiga klotsidele pildid, tähed ja numbrid.

Peale seda põletasin puidupõletiga need üle. See oli kõige hullem töö, sest vene puidupõleti ei ole just eriti usaldusväärne. Tegin viis pilti ära kui masin jälle otsad andis. Õnneks on masin parandatav :)

ijk12

Kui kõik valmis sai , siis kustutasin hariliku pliiatsi jooned ära. Numbrid said erivärvilised… muidugi oleks saanud teha nt. paaris ja paaritud numbrid vms.  Aga mulle meeldis nii rohkem :)

Tähtede puhul sai niigi jagatud: Täishäälikud- punased, kaashäälikud rohelised ja võõrtähed kollased.

ijk312

Alguses läks päris ilusasti. Pärast aga  läks ikkagi suht kiireks :) Küll oli ühel klotsil midagi põletada, mõnel midagi värvida, liivapaberiga veidi toimetada. Tingimata oli vaja ka klotsid üle lakkida.

Aga valmis need said :)

Kohustuslik kalake:

kala

Üldvaade klotsidest. Kuna pildid pole mu enda tehtud siis klotsid on igaüks isepidi aga ülevaate siiski saab.

ijk212

Veidi lähemalt ka :

ijk412

ijk512

ijk612

Ise olen suhteliselt rahul…aga ikkagi oleks tahtnud paremini ja ilusamini teha.  Samas lapse ema jäi väga rahule :)

nimi

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>