Kosmosebaleriin.

Millalgi aasta alguse poole… võimalik, et ka aasta keskoht juba paistis, heegeldasin ühe keha. Olin tükk aega ideetu, mis sellest edasi peaks saama.  Isegi küsisin isetegijatelt nõu, et kellega pikemas perspektiivis tegemist võiks olla :D ? Päris mitmed arvasid, et sellest peaks üks jänes saama.

elukas

Natuke liikusid endal ka mõtted sinnapoole aga päris hästi ikka ette ei kujutanud, kuidas see välja peaks nägema. Mõne aja see keha lihtsalt seisis edasi kuniks inspiratsioon suvatses kohale jõuda.

Keha iseenesest sai alustatud pealae pealt. Kasvatasin ja kahandasin kuniks kaelani jõudsin. Siis mõtlesin et suht mõtetu on neid juppe nii palju teha ja kasvatasin kaelast jälle keha välja. Vahepeal lisasin silmad ja topisin keha lambavilla täis.

Kasutasin puuvillast lõnga, mis oli üsna jäme ja minu meelest oli seda üsna vastik heegeldada.  Kogu aeg pidi jälgima, et mõni “niit” välja ei jääks.

Idee tuli lõpuks sellest et nägin mitmeid baleriin-loomi. Omamoodi nägid need lahedad välja ja tahtsin ka järele proovida, kuidas mul see kõik välja tuleks.

Kuna esimene kosmosejänes oli olemas ja üsna armas välja tulnud, siis mõtlesin, et ka sellest peab saama kosmosejänes.

Ehk kokkuvõttes kosmosejänesest baleriin.

Egaś midagi heegeldasin antennkõrvad. Jalad tegin üsna lihtsal moel. Alustasin alt, heegeldasin pallikesed, ja sealt järjest edasi peenikesed sääred.

Käed tegin enda jaoks uudses tehnikas. Ma isegi ei tea, mis tehnika see on aga seal tuleb 4 silma vardale võtta ja läbi kududa, siis võtad töö tagant lõnga ja kood edasi… sedasi kududes tuleb välja mingi nööritaoline asi :) Kui pikkus oli käes siis heegeldasin sinna otsa mummu. Igatahes on see minu jaoks kordades lihtsam kui peenikese toru heegeldamine.

kosmosebaleriin

Lõpuks heegeldasin veel pisikese ümmarguse sabajupi. Nõelusin kõik kokku.

Tikkisin puuvillase heegelniidiga nina ja suu, mis millegipärast sai veidi kõver seekord :) Samas annab see jänesele minu meelest omanäolisust juurde. Roosad põsed on vildist.

Seeliku tegin roosast  atlaspaelast ja tüllist.

Jänku pikkus on ümmarguselt 18cm.

Eelnevalt tehtud kosmosejäenseid vaata siit : kosmosejänes, kosmosejänese beebi ja kosmosejänese pross .

nimi

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>