Krokii

Mõni aeg tagasi tuli mulle meelde, et olen täiesti ära unustanud ja näitamata jätnud oma eelmisel aastal Rahva ülikoolis joonistatud pildid.

Võtsin aga mapi välja ja klõpsisin pildid valmis. Selle käigus sain parasjagu võimelda :) Nimelt on pildid nii suured, et kui lihtsalt maas seista ja pilti teha… siis need järgivad ilusasti perspektiivi… ja on tagant poolt kitsamad kui eest. Pärast tuleb need siis kuidagi ära töödelda, et need enamvähemgi ilusad jääksid. Seekord võtsin tooli appi ja pildistasin ülevalt alla, tulemus sai palju parem. Muidugi ka väsitavam… Kõigepealt tuli pilt põrandale panna siis toolile ronida, klõps ära teha, toolilt maha astuda, pilt vahetada ja uuesti toolile ronida ja nii 23 korda jutti :D

Vaatasin pildid üle ja jõudsin järeldusele, et need saab enamvähem pooleks jagada. Krokiid ja muud asjad. Seekord siis krokiid.

Kes ei tea, mis asi see krokii on,  siis lühidalt öeldes võtab modell poosi sisse ja õpilased joonistavad teda. Üldiselt on selleks suhteliselt vähe aega. Tavaliselt mahub see aeg 1-10 minuti sisse.

Esimesed tunnid joonistasime luukeresid. Algul seisvat ja siis istuvat. Aega nagu tegelikult oli. Peaaegu pool tundi eest vaatele ja pool tundi külgvaatele… aga välja tuli nagu ikka.

luukere12

luukere112

Järgmisteks tunditeks pandi meie ette seisma Sergei. Esimesel tunnil joonistasime kolm poosi, nii et aega oli vabalt. Mina suutsin joonistada kristjanraualiku Kalevipoja :)

sergei12

Joonistamisaega jäi järjest vähemaks ja enam ei saanudki iga lihast välja joonistada :D

sergei112

Kuna eesmärk polnud ilu saavutada vaid pigem võimalikult õige poos võimalikult õigetes proportsioonides siis ei hakanud mitut paberit “raiskama”. Joonistasin kõik poosid ühele paberile ja tegelikut saigi niiviisi mõnus “segadus”.

Kolmas tund Sergei joonistamist. Paar poosi olid 10 minutilised, mõned 5 minutilised… ja siis ports 3 ja 1 minutilisi poose.

sergei212

Vahepeal käis üks naine, kelle nime ma ei mäleta… aga sai teine üsna värvikana üles joonistatud. Nagu näha aega oli… Kõigest neli poosi tunni aja jooksul.

naine13

Siis seisis meie ees 2 tundi Natalja. Algul saime jälle veidi rahulikumas tempos joonistada.

natalja13

… ja siis jälle kiiremini ja rohkem.

natalja113

Vahepeal joonistasime üksteist.Siin on minu joonistamise kaaslased ja õpetaja :)

joonistajad12

Järgmisel korral pidime terve klassi pildile joonistama. Õpetajle meeldis see sigimigri väga, pani selle isegi näitusele välja :D

klass

Käe krokiid tegime ka. Kõige pealt käe luud. Pärast joonistasime enda kätt. No esimene käsi tuli välja nagu kinnas ja üleüldse oleks nagu mingi vana inimese kätt joonistanud, mitte enda oma. Aga mingil moel see mulle siiski meeldib :)

k2si

Järgmisel korral veidi teistsugused joonistused :)

nimi

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>