Lihula kauss

Kas keegi teab kedagi kes teaks kuidas võta jõuluaega vabalt ja rahulikult?! :D Minul isiklikult ei taha see sel aastal kuidagi välja tulla. Pole aega isegi jõulukaunistusi teha. Õnneks on IT aasta projektis viimasel kuul vaja midagi jõuludeks teha. Ehk sellega koos tuleb ka meeleolu.
Igal aastal mõtlen et hakkan jõuludeks valmistuma umbes suvel või nii :) Mõnikord on see peaaegu õnnestunud aga jõulud jõuavad ikka ootamatult kätte.
Kõige naljakam on see et aasta alguses oli kuidagi veel “jõuluvunk” sees ja hakkasin ristpistes jõulukaardi kaunistusi tikkima. Mõttlesin et sel aastal on enne jõule nn. vaba aeg. Aga võta näpust ristpiste tikandid on kuhugi uitama läinud st. mul pole õrna aimugi, kus need minu majapidamises asuda võiksid. Jõulukinke pole ka jõudnud õieti ostma – tegema hakata. Ainult kaardidega olen enam vähem ühel pool. Täitsa selline “karju Appi” tunne tuleb peale. Aga noh kui kuidagi ei saa siis kuidagi ikka peab saama. Siiamaani olen ju alati kõik kingid tehtud saanud ja jõulud pole ka ära jäänud :D

Kuna ma jõulu asju pole teinud siis saan ma ikka ja jälle näidata midagi millel pole jõuludega mingit seost. No või põhimõteliselt võiks selline väike lihula tikandi taolise mustriga kausike ju jõulupakis olla?!

Kausike on tehtud keraamika tunni täiteks, et minutitki raisku ei läheks :) Mudisin näppude vahel kausikese valmis. Suurust on sellel umbes täpselt nii palju, et sinna asetada teeküünal või teekotike, mõni ehe või lihtsalt mõni pisike pudin :)

Ühtki eriti huvitavat ideed polnud mida kausile joonistada – siis asusin oma vana tuttava lihula tikandi kallale. Lilleõis ja paar mummut. Päris nunnukas sai mu meelest :)

lihulakauss

Kausi serva kriipisin ära et oleks natuke huvitavam ja teistsugusem. Glasuuridest kasutasin: hirmõhukest kihti villet taustaks. Pronksi piirjoonte täitmiseks. Rohelist nr 6, koobalt sinist, läikivat helesinist, signaal kollast ja hispaania punast.

Kausike päikesesäras.

lihulap2ikeses

Seekord on värvid päris hästi jäänud ja peeaegu nii nagu ma mõtlesin :)

Kausi väliskülg on kaetud väheke tugevama ville kihiga. Sellest ka valkjad laigud.

tagurpidilihula

Vot. Nüüd üritan jõulud enda jaoks üles leida. Loodan, et teil on jõulumeeleolu juba olemas :)

nimi

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>