Millimallikas

Kõik sai alguse suvest. Olime venna perega Hiiumaal. Ükskord ujuma minnes oli vesi nii paksult millimallikaid täis, et ausalt öeldes polnud enam kuigi meeldiv. Ujuma siiski läksime aga kui üks mul juba peaaegu suus oli siis mulle aitas ja läksin veest välja.
Noorem vennatütar kartis neid niiväga, et ei julgenudki ujuma tulla ja istus emmega kaldal.
Kuna vend ei kavatsenudki veest välja tulla siis mõtlesin, et võiks üritada millimallikaid pildile püüda… ja neid pilte sai oioi kui palju.

millikad

millikad1

millikad2

Kuna mina seal millimallikate vahel julgelt ringi liikusin tulid lapsed ka lähemalt uudistama ja lõpuks olid millimallikad enamvähem maailma parimad loomad.
Algul kaunistasid niisama liivale kinni jäänud millimallikaid, pärast toimus päästeoperatsioon – aita millimallikad liiva pealt vette ja lõpuks pidi juba kurja häält tegema hakkama kui nad katsuma hakkasid, kas millimallikas päriselt ka kõrvetab :)

millikad3

millikad4

Igataehes lõppes asi sellega, et venna noorem tütar võttis nõuks endale koduloom võtta. Ei aidanud keelitamine,  et meil pole millimallikat millegiga kaasa võtta ja et kodus sureb millimallikas ära.
Ta võttis õe ujumisprillid ja püüdis sellega ühe millimallika.

millikad5

Koduloom pidi esialgu väga kitsates oludes toime tulema.

millikad6

Laps vaatas natuke kurvalt pealt,

ann

kuidas me kiikumas käisime aga millimallikat ei saanud ju kiigele kaasa võtta.

kikk

Kodus panime millimallika purki ja seletasime, et millimallikas ei saa seal kaua elada, tal pole süüa ja sõpru jne. Hommikuks oligi millimallikast ainult “lõdi” järgi. Laps oli kurb. Seega lubasin, et heegeldan talle sünnipäevaks ühe nunnu millimallika.

Algul plaanisin järgida võimalikult täpselt millimallika olemust… aga internetist googeldades avastasin, et sellest tuleks üks üna igav tegelane. Millimallikal on nimelt neli jalga ja muud ei midagi. Ehk siis oleks üks lapik roosa plõnn, mille all tilpneb neli jalga ja äärde oleks pidanud tegema karvad, mis tõenäoliselt ei oleks just kõige armsam jäänud. Seega tegin lihtsalt omaloomingut aga nii et ikka oleks aru saada, et tegemist on millimallikaga.

millikad7

millikad8

millikad9.jpg

millikad10

millikad11

Seda millimallikat oli nii tore teha, sest ma teadsin, et seda oodatakse niiiii väga. Nüüd andis vanem vennatütar ka tellimuse sisse, et tema tahab  sünnipäevaks millimallikat :)

nimi

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>