Organza lilled … erinevaid võimalusi…

See eelmine kord lubatud varsti varsti on nüüd käes…näitan teile veel mõningaid variante organza lillekeste tegemiseks.

Ise kasutasin seekord erinevaid materjale, et näidata kuidas tulemused võivad erineda. Mõne lille puhul pettusin, mõne puhul oli aga tulemus oodatust armsam :) , nii et peab kõik ikka ise järele katsetama, et näha milline variant endale  kõige meelepärasem on.

Esimene variant, mida täna õpetan on eestlaste seas kõige rohkem  levinud või vähemalt mulle näib nii. Sellepärast võtsin kasutusele teist sorti kanga, mis kangas see täpselt on ei oska öelda. Näeb välja nagu organza aga sulamis-omadused on teised :)

Selle lille puhul oli jälle lõiget vaja. Tegelikult võiks selle ka vaba käega joonistada või ka kangast välja lõigata…kuna sulades  lähevad ääred nii või naa natuke erinevaks. Samas tahtsin siiski korraliku lõike teha.

 1. Lõikasin paberist erineva suurusega ristkülikud. Pikuse vahe võiks olla umbes 1cm, laiuse vahe 0,5 cm.
 2. Voltisin paberi keskelt ühtpidi kokku ja siis  teistpidi kokku. Joonistasin kontuuri , mida mööda õieleht välja lõigata.
 3. Kõik kolm lõiget on valmis.

 1. Lõikasin kangast 6 suuremat tetaili, 5 keskmist ja 4 väikest.
 2. Sulatasin servad
 3. Nõelusin osad omavahel kokku
 4. Kaunistasin.

Ausalt öeldes ma selle lillega kohe üldse rahule ei jäänud… ilmselt on asi kangas, see läks sulades liiga krussi ja ilmselt oleks parem olnud kui vähem tetaile oleks olnud. Ja kui algus juba viltu vedama hakkas, ei tahtnud ka kõik muu välja tulla. Kinnitasin algul keskele suure pärli….aga see tundus seal olevat nagu tulnukas teiselt planeedilt. Üritasin sinna litreid lisada…. aga see tõstis seda  veidrust aina rohkem esile. Kusagilt tuli uitmõte katta pärl litritega ja siis läks asi juba natuke paremuse poole. Lisasin kroogitud paela. Paremaks ei suutnud ma seda teha…aga kusagil saab selle ikka ära kasutada :)

Organzast olen ka sama lillekese varem teinud….see näeb igaljuhul poole nunnum välja :)

Kuna viltu vedamine oli mul peale lillat lillekest käpas…siis ei tulnud ka järgmine lill eriti hästi välja. Aga lihtsalt katsetasin ise ära eelmine kord välja pakutud variandi, panna kokku paar õie kujulist tetaili ja paar ringi. Kasutasin mingit vana seelikuvoodrit.

 1. Lõikasin välja õied, tulid kogemata pika võitu. Ringid selle eest aga pisikesed :)
 2. sulades läksid õielehed kitsamaks ja on justkui veel rohkem välja veninud
 3. Samas kokku õmmeldes  selgus , et välja tuli midagi orhidee laadset, nii et kokkuvõttes pole hullu midagi :)

Järgmine lilleke tuli juba natuke parem välja. Aga selles on „süüdi“ pisut ka ilmselt see, et kasutasin ikka päris organzat.

 1. Lõikasin kagast lileõie kujulised tükid(3), 3 suuremat õielehte ja kolm väiksemat õielehte.
 2. Põletasin servad
 3. Kinnitasin kõigepealt õied omavahel ning siis sättisin õielehed ükshaaval sinna külge.

Kuna igasugu kanga jääke tekkis päris palju, kasutasin ka need ära.

 1. Lõikasin erivärvi ja erisuurustega õielehti
 2. Kõrvetasin servad
 3. Nõelusin need omavahel kokku, kaunistasin pärliga.

Eri värvide puhul tuli muidugi rohkem sättida ja vaadata, et asi liiga kirjuks kätte ei läheks. Lõpuks lisasin alla heledamaid roosasid õielehti, et üldmulje parem jääks…ja jäi kaa ;)

Samas pean tunnistama, et kõige armsamad said eri kangastest tehtud ringidest kokku õmmeldud õied.

 1. Lõikasin kõigist kolmest kangast kolm eri suurust ringi
 2. Põletasin servad
 3. Asetasin üksteise otsa hunnikusse ja kinnitasin nõelaga
 4. Kuna tulemus oli niisamagi päris armas, ei hakanud mingit suuremat kaunistust tegema, lisasin lihtsalt paar pisikest seemnehelmest.

Kuna tulemus oli hea siis tegin ühe lillekese veel:

Ja kõik koos:

Kuna mina andsin edasi lihtsamaid teadmisi organza lillede tegemisest siis vaatamiseks paneks teiste veidi huvitavamaid variante :) ehk leiate midagi inspireerivat :)


1. Marianne S -Organza õied vaheldumisi vildikihtidega

2. Maia – Organza õied vilditud südamikuga

1. Maarit – sinilill

2. Lillelemb – organza õieke+heegeldatud lilleke

2 arvamust “Organza lilled … erinevaid võimalusi…” kohta

 1. Nii tore enda tehtud lille siit leida! :)

  Mina esimese katsetuse tegin ka nii, et lõikasin neljast kroonlehest koosneva lille välja ja neid ääri on sellel eriti kehv kõrvetada, sest need kroonlehtede vaheline osa oli nii kitsas ja oht, et teiselt poolt läheb kohe kärssama.
  Lemmikvariant on minul selline, et lõikan välja korraliku koguse ovaale ja siis lapin need kokku nagu kroonlehed. Siis jääb selline lopsakas õis. Teine variant on lõigata välja erisuuruseid ringe ja need siis üksteise peale panna.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>