Paberist punutis.

Tahaks kangesti jälle aretada teemat, et ma teen ja teen igasugu asju aga valmis ei saa midagi. Tegelikult mõni asi on valminud ka aga jõuluks, nii et hetkel on nendel asjadel “eetrikeeld”. Vanad asjad hakkavad ka vaikselt vist otsa saama… kuigi neid ikka tuleb aegajalt kusagilt välja. Ma olen vist jube palju asju meisterdanud :) Poepidamise olen täiesti unarusse jätnud… aga hoolimata sellest müüsin disainimajas ühed lastesokid maha.

Tegelikult olen nii palju selle blogi pidamise ja asjade üle järele mõelnud, et ei teagi kohe mida peale hakata. Kuna ma kirjutan siin ka oma käimistest ja viimasel ajal näitan ka lihtsalt fotosid siis äkki oleks aeg blogi nimi ära vahetada?! Tasa ja targu hakkan ette kujutama, mis on see suund, mis müügiks võiks ette võtta… kuigi päris kindel ikka veel pole. Pealegi tahaks vanast kraamist enne lahti saada ja nii enamvähem otsast alustada. Aga kõige sellega jõuan ma algust teha alles uuel aastal, ma vähemalt loodan. Ma olen ju natuke looder ka :D

Nagu ikka tahtsin ma tegelikult millestki muust rääkida :) Ma olen juba mitmeid aastaid imetlenud paberist punutisi. Üldiselt küll ainult selle pilguga, et kunagi võiks midagi teha… aga mõte jookseb  seda rada, et umbes saja aasta pärast või mitte kunagi :D

Tegelikult ma kunagi alustasin üht korvi punumist aga ilmselt ma võtsin algaja jaoks liiga suure ampsu ja lõpuks ma lihtsalt viskasin selle asja ära, sest esiteks polnud see eriti ilus ja teiseks üsna pehmeke ka. Kui keegi kõrval ei õpeta, kuidas neid ajalehe rulle keerata, siis võib esialgu üsna kehvasti välja tulla nagu ma enda kogemustest tähele panin.

Uus julgus tuli aga hoopis ootamatust kohast :) Nimelt foto väljakutse ajal sai enda jaoks uusi blogisid avastatud ja ühes neist oli kirjutatud punutistest – see jättis mulle kuidagi sellise mulje, et pole neid asju nii raske teha midagi.

Võtsin asja käsile. Esimene katsetus läks aia taha. Nagu ikka suutsin ma need paberiullid  liiga pehmekesed teha. Natuke harjutamist ja ma sain nõksu kätte. Oli küll tahtmine asi sinnapaika jätta ja kõik kuu peale saata aga kuna aega oli juba raisatud ja hakkas nagu juba midagi tulema, siis mõtlesin, et teen ühe väiksema punutise. Sellise topsi mõõtu või nii.

paberkorv

Ma tegin selle korvikese küll valmis aga ikkagi oli see veidi lopergune ja polnud päris selline nagu ise ootaks. Samas kui värviga üle tõmbasin sai asi palju ilusam. Hetkel ma ei oskagi seisukohta võtta, kas teha mõni veel, et tuleks kogemus… või jätta asi sinnapaika ja lasta punutisi teha neil, kes seda oskavad :)

punu

Algul ma plaanisin topsi äärde ilusasti pitsi kleepida aga kodus polnud sobivat. Mõtlesin, et heegeldaks siis ise, mis see ära pole. Aga siis sattus mu teele üks ära viskamisele kuuluv “oganza lill”, millelt ma plaanisin pärli ära harutada ja mille ma siis lõpuks hoopis topsikese külge kinnitasin.

kellaga

Võibolla ma polekski viitsinud seda korvi lõpuni punuda aga kuna ma juba ammu olen mõelnud lõngavööd kuhugi kindlasse silmaalusesse paika kokku koguda, et mul oleks teile teinekord ehk rohkem infot jagada, siis valmis ta sai ja seisab mu arvutilaual – koos esimeste lõngavöödega :)

nn

Kõrgust on topsil 9,5cm ja laiust 8cm. Värvisin valge akrüüliga ja lakkisin üle mingi suvalise valge puidulakiga. Esialgu tundub, et tops on päris tugev :)

nimi

2 arvamust “Paberist punutis.” kohta

  1. Iga korraga lähevad korvid aina mitte lopergusemaks! ;)
    Minu esimene oli ka ümmargune ja no igatipidi ebaühtlane.

  2. Peaks vist siis edasi katsetama. Tegelikult tahaks midagi suurt teha – aga enne peab vist veel väikeste asjade peal harjutama :)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>