Padjapüür – lapid, lilled ja süda

Nagu eelmine kord kirjutasin olin pärast jänku padjapüüri õmblemist veidi kurb. Enda lohutamiseks otsustasin, et teen ühe padjapüüri veel, mis mulle endale ikka ka meeldiks. Pealegi lähevad ju padjapüürid aegajalt mustaks , siis on vahetus variant ka olemas.
Ega seegi padjapüür ei tulnud päris selline nagu ma mõtlesin.  Mulle endale meeldib see hoolimata sellest, et vigu on sees üksjagu ja õmblemine oli ka paras peavalu.
Peale selle oli ka üsna raske leida materjali. Mul oli kindel plaan teha roosalapiline püür. Kodused variandid ei klapinud omavahel eriti hästi kokku ja ega mul neid roosasid kangajuppe teab mis palju polegi.
Õnneks kangadžunglis leidusid mõned ribad ilusaid jääke.
Peale selle leidsin sealt ka ilusad lisandid paelte ja pitside näol.
Koju jõudes ma muidugi avastasin, et need kagnad, mis kodus ja need mis uued ikkagi omavahel erilist ilu ei tekita. Lõpuks ikka suutsin mingi variandi kokku sobitada aga roosamannast oli asi ikka väga kaugel :)
Lapimajandus mul just kõige paremini välja ei kukkunud, mu meelest on iga ruut ise suurusega ja ega nurgad ka päris hästi kokku ei jooksnud. Aga mõnus näeb välja ikkagi :)

ruudustik

Tegelikult ma kartsin, et kui lapiline osa valmis, siis on mul eluks ajaks igasugune õmlemise isu täis. Aga see osa läks isegi üsna lihtsalt. Nurkade kokku ajamine polekski ilmselt kuigi hull töö olnud.. aga nagu näha on asi pigem lõikamises. See on see kui pole korralikke vahendeid  ja oskusi :)  Kuna ma ei osanud arvestada, kui palju neid lappe peaks olema, siis tuli mul välja umbes 20 cm laiune riba.

Rohkem juurde tegema ei hakanud. Vaatasin kuidas kujundus parem oleks, kas lapiriba oleks ühes servas või keskel. Siis hakkasin kapist otsima roosat sitsiriiet, mida ma tean et mul peab olema… aga loomulikult oli see nii kadunud kui kadunud üks asi olla saab. Eks siis tuli valge kangas võtta… ja roosa unelm jäi järjest kaugemale ja kaugemale.

Tagumisele küljele ei hakanud midagi väga erilist välja mõtlema. Kinniseks said nööbid ja kaunistuseks pits.

padjapyyrtagant

Puuvillane pits on saadud kaltsukast, 1sent meeter. Kokku 5 meetrit. Muidugi oli asjal konks küljes, pits tuli katskise kardina küljest lahti harutada :)

kardinjapits

Riba kardinast läks ka lapilise osa sisse.

Esikülje lapiriba õmblesin keskele. Kaunistasin roosa roosilise paelaga.

roosaroosipael

Roosa paela ja pitsiga.

roosapaeljapits

Lisasin veel ühe varem heegeldatud südame.

südaannale

Valmis püür sai selline :

lapipadi2

Mulle enale hakkas see nii meeldima, et tekkis soov et keegi võiks mulle ka sellise teha :)

lapipadi

Kõike kaunist teile :)

nimi

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>