Pisikesed pruunid kausid

Ühes keraamika tunnis tegin paar väikest kaussi. Esialgu polnudki mingit ideed, mis nendest saab. Järgmine tund tegin veel ühe kausi ja siis hakkas peas väike mõte tiksuma…. mitte et see nüüd väga oluline oleks olnud…aga mõte siiski.

Enamasti on mul need kausikesed lihtsalt värvide katsetamiseks olnud, seekord aga otsustasin neist ühe komplekti teha…värvisin kõik Ars-i pruuniks. Nüüd on neid hea kellegile kinkida või hoopis ise kasutusele võtta. Kausid on kõik eri suurusega ja mahuvad üksteise sisse.

Kõige pisem on mõne cm kõrgune ja umbes 10 cm lai. Suurem 5-6 cm kõrge ja 15cm lai.

Kuna pisema kausi serv on laineline, siis  muidugi on see mõni cm laialivalguv suurus…aga no enamvähem saab aimu, milliste suurustega on tegemist. Mõnes mõtes on kiusatus veel paar suuremat kaussi teha ja võibolla ka üks eriti mini kauss… aga no see lükkub kunagi tuleviku kui üldse.

Pealegi tegin suuremale kausile sanga ka külge, nii et seda komplekti ei saa hästi suurendada.

pruunidkausid112

Vähemalt sain idee, mida edasi mõelda ja mõlgutada :)

Kausid tegin savitükikest- näppude vahel vormides, sellepärast on need ka veidi lopergused. Muidugi saab ka sellisel moel tehtud kausid ilusaks ja siledaks teha aga minu meelest on kuidagi mõnus kui näpuvahel tehtud nõul on näpu- muljumise jäljed peal. Veidi robustne küll aga samas ka kuidagi armas ja kodune.

pruunidkausid212

Kusjuures see tumedam värv on õigem. Esimene pilt sai justkui veidi üle valgustatud.  Seest värvisin kausid blaurotiga. Selle värvi tulemust ei saa väga hästi ette ennustada, kuidas see täpselt välja tuleb. Kui seda panna hästi vähe siis jääb see  hallikalt  läbipaistev, natuke rohkem pannes tuleb valkjas ja hästi paksult pannes lillakas punane.

No enda meelest panin ma kõigile üsna paksu kihi värvi…aga nagu nähe tulemus igaühel suhteliselt erinev :)

pruunidkausid312

 Teinekord tuleks ilmselt küll natuke  rohkem  asi läbi mõelda – aga sellegipoolest tuli üsna tore komplekt välja :)

pruunidkausid12

Tänaseks kõike kaunist ja homseks vahvat naistepäeva :)

nimi

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>