Pitsid…

 

1.Kudumine

2.Heegeldamine

Leidsin kapist emme antud valged padjapüürid, need tundusid natuke igava võitu.
Mõtlesin, et heegeldan aasta koostegemise heegeldamise kuus neile äärepitsid.
Kahega sain hakkama ja mulle meeldivad need väga.

vpp113

Arvatavasti teen mõned pitsid veel. Valgeid padjapüüre oli veel kolm –neli tükki.

vpp213

Pitsi muster tuli heegeldamise käigus.

vpp13

Iseenesest on see küll väike tegemine aga just selline tegemine, mis teeb kodu ilusamaks, soojemaks ja hubasemaks.

Sõbrannale tegin sünnipäeva pakki ka ühe heegeldatud kivi. Otsustasin seekord natuke teistmoodi teha, ehk siis mitte liniku laadset ümbrist vaid hoopis lillega. Leidsin ühe lille mustri ja proovisin  järgi heegeldada. Noh enamvähem tuli välja ka, kuigi tegelikult lootsin paremat tulemust.

kk13

Ümber lille heegeldasin rohelise niidiga varre ja lehed… kõik muu roheline osa kujutab muru :)

Lõpetuseks üks vana tegemine, mis mulle üks päev koristamise käigus silma jäi ja millest ma millegipärast kunagi juttu pole teinud.

Kunagi ammu – ammu ostsin poest mingi kilenööri taolise asja, millega mul polnud midagi peale hakata, ilmselt oli mul küll mingi mõte peas kui seda ostsin… aga seisma see jäi ja mõte läks kaotsi.

Hiljem oli vajadus mingi väikese nõu, korvikese vms. järgi, kuhu saaks mõningaid vidinaid sisse poetada. Heegeldasin sellest kileniidist korvi moodi asjakese. Algul väga rahul polnud, siis heegeldasin lillekese peale ja nüüd olen seda juba aastaid kasutanud. Väga mõnus asi, hoiab kuju, kuidagi moodi ära ei kulu ja täidab igati oma otstarvet :)

korvikevana

Kõike mõnusat :)

nimi

8 arvamust “Pitsid…” kohta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>