Rõdule….

Tänane postitus on küll kõike muud kui minu käsitöö… aga sellegipoolest näitaks oma kullakese näputööd.

Kõik sai alguse sellest, et elukaaslane ehitas rõdule väikese kapikese, kus peal saaks  suvel elektrigrilliga grillida, mis tegelikult polnud kõige parem mõte, sest väiksemagi tuule puhul jahtub grill nii maha, et isegi viineri küpsetamine võtab tund aega.

Kapikese kaunistasin puidupõletiga ( midagi ka minu tehtud), mis muidugi jahtus ka sada korda maha….nii et lõpuks ootasin tuulevaikset päikselist päeva ja lootsin, et ma ise üles ei sula…. ja saigi kapp lõpetatud.

Kui kapike oli tehtud siis tundus, et rõdul oleks päris mõnus istuda ja kohvitada… aga tooli pole, mis kapi vahele mahuks… ja no ei jõudnud me kuidagi kokkulepele, et poest midagi osta :) Lõpuks ma lihtsalt ütlesin, et minu poolest toogu maalt või puupakk kui ta ise ei viitsi midagi kokku klopsida :)

Läks veel jupp aega mööda…ehk jõudsid kätte aprilli esimesed soojemad ilmad…  ja siis ta äkki avastas, et tegelikult võiks kodus olevad lauajupid ära kasutada. Saagis ja lihvis päev otsa ja lõpuks sai päris tore toolike valmis. Minul siiki on siin kohal ka oma ülesanne…. lakkida tool üle ja kapi pealne ka.

Njah…natuke saunalik näeb see mu meelest välja :) aga vahet pole, peaasi, et istuda saab :)

Vihmaste ilmade korral saab tooli ka kokku panna…vähemalt nii kaua on see oluline…kuni rõdu kinni ehitatud pole…

No ja siis läks nädalake mööda ja ma sain rõdule lillekasti ka :)

Esialgu polnudki sinna suurt midagi sisse istutada…kuna väljas oli öösiti öökülma siis ei hakanud poest veel lilli ostma. Õde tõi mulle metsast puhma sinililli, mis pärast läheb nö. taaskasutusse, ehk õde paneb selle oma aeda kasvama.

Kuna ka lihavõtte muru oli veel ilus roheline…siis ei visanud ka seda veel ära…las kasvab niikaua kui uued lilled muretsen või kuniks  ilus on :)

Samal õhtul ….kui olin rõdu veidi koristanud ja oma lillekesi vaatama hakkasin…nägin, et esimene uus-asukas on ka kohal… Nägi välja peaaegu nagu pisike maipõrnikas…kuid oli kõigest lepatriinu suurune…

Eks edaspidi tuleb veel mõni jätkulugu…kuna plaan on rõdu kinni ehitada….siis täitsa võimalik, et kogu siiani ehitatu tuleb seinast lahti kruvida, mis tähendaks ka seda, et uued ideed saaks õide lüüa. :)

Kaunist kevadpüha teile :)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>