Satsisall

Lõpuks ometi saan ma korraks põigata ka sellesse aastasse, tänu aastaprojektile 12 erinevat tehnikat.

Veel on näidata mõni jõulukink… aga tundub, et varsti varsti saab 2012 aasta lõpuks südamerahuga selja taha jätta.

See aasta algas mul, nii et avastasin uue aasta kolmandal päeval nurgast rohelise lõngakera, millel oli õnnestunud plehku pista vana aasta õhtul kui tuba koristasin.

l6ngnurgas

See tekitas mõtte, et huvitav, kas sel aastal vedelevadki lõngad nurgas… või tuleb just eriline kudumis ja heegeldamis hoog peale, et lõngad vedelevad siin ja seal. Eks paistab. Kuigi esimesel 6 päeval ei teinud ma rohkem käsitööd kui hõbepaberist mütsi…

h6bemyts

Aga mitte see pole oluline :)

Veidi sellest aasta projektist kui keegi sellest veel midagi äkki ei tea :)

Nimelt tuleb terve aasta jooksul igas kuus teha valmis üks asi. Igal aastal on teema erinev. Nt eelmine aasta oli teemaks värv. Iga kuu erinev ja ainult ühe värvi erinevaid variatsioone võis kasutada.

Selle aasta teemaks on erinevad tehnikad.

jaanuar – kudumine

veebruar- heegeldamine

märts – pärlitööd

aprill – paberi/papitööd

mai – 2 erinevat tehnikat koos (vabal valikul)

juuni – telgedel kudumine, põmimine, punumine

juuli – tikkimine

august – õmblemine

september – värvimised, maalimised

oktoober – voolimised/keraamika

november – viltimine, vanutamine

detsember – jõulutööd/ vaba valik

Ühesõnaga väljakutse misssugune. Minu jaoks tundub suveaeg kõige hullem… asjad mida ma eriti ei oska :) Samas võivad ka tingimused segadusse ajada. Näiteks jaanuari kudumise teema juures ei tulnud mul ühtk sellist ideed, mis oleks olnud ainult kudumise teemaline…ikka läks mõte sinnamaani, et oleks vaja natuke heegeldada või tikkida ka :)

Kuna mul ühtki head ideed ei olnud ja ei tulnud otsisin välja oma Schachenmayr smc Argentina color lõnga, mille kunagi soodukaga Selverist soetasin, et ka lõpuks ära katsetada satsisalli kudumine.

Lõng 80 protsenti akrüül, 20 protsenti nailon. Kasutasin nr 6 vardaid. Kuna mul polnud õrna aimugi, kuidas lõnga kududa, otsisin youtube-st video ja hakkasin selle järgi tegema. Alustasin 10 silmaga… aga see tundus kuidagi liiga massiivne ja ühest kerast poleks päris salli saanudki…siis oleks sinna külge ilmselt paelast seose nuputama pidanud vms… aga kuna muid tehnikaid kasutada ei tohtinud…siis hakkasin lõnga lõpust tagasi kuduma 6 silmusega. Vahepeal oli seis selline :)

kuiveelpolelioli

Valmis ma selle sain ja keerulist polnud midagi, tegemine läks ka jube kiiresti. Samas midagi vaimustavat selles ka polnud… ja tõenäoliselt ma rohkem selliseid salle ei tee…või kui…siis kellegi tellimusel. Aga nüüd vaatamiseks väike pildigalerii, eks need räägivad enda eest rohkem kui jutt ise :)

sall1sats

sall2sats

sall3sats

sall4sats

sall5sats

sall6sats

sall7sats

No nii – esimese kuuga sain hakkama, loodetavasti jätkub seda indu ja tahet ka järgmiseks 11-ks kuuks. Samas mulle ei meeldi asju pooleli jätta seega usun, et saan hakkama :)

nimi

13 arvamust “Satsisall” kohta

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>