Südametega kauss

Täna on mul ette näidata üks omamoodi kausike.

Selle tegemine oli üks häda ja viletsus ja tulemus ei ole ka just kõige ilusam…. aga ajaga olen ma avastanud, et kui asi kasutusele võtta siis saab see armsaks nii või naa :)

..ja nüüd võib juba öelda, et see on mul köögis täiesti kasutusel ja seega täiesti nunnu :D

Aga hakkan siis algusest peale… Oli jälle üks tunni lõpp ja mõtlesin, et ühe väikese kausi jõuan ma vabalt valmis teha. Aga pea oli ideedest täiesti tühi. Võtsin ühe kausi vormiks ja hakkasin sinna sisse ussikestest  kaussi tegema. Sain selle valmis ja vaatasin, et mulle ikka päriselt ei meeldi nii.

Kusagilt leidsin südamekujulise piparkoogivormi ja mõtlesin, et lõigun savist südameid välja ja kleebin kausile peale. Siis tuli ära siluda “ussi” pind… ja kuna lõpuks läks nii kiireks siis sai see üsna lohakalt tehtud… Enamus südameid jõudsin kausi peale kleepida… aga  jah kogu kiiruse juures tuli kauss siiski lõpetada järgmisel korral. Panin kausi kilesse seisma.

Järgmine kord oli muidugi “vahva” alustada mingi soperdisega. Peale selle ei mahtunud südamed ära ja muutusi ei saanud ka enam eriti teha, sest savi oli juba üsna kuiv.  Lõpuks südametäiega keerasin ühe südame tagurpidi… nii ei jäänud vähemalt kausiservale tühja kohta.

Glasuurimine käis siis lõpetuseks ka improviseerides :D Lihtsalt tupsutasin pintsliga eri värvi siniseid glasuure kausile ja lootsin, et asjast saab asja :D

Kausi põhjas olev laik on asuur sinine, servadel arsi läikiv helesinine

Kausi põhi jäi “ussine”, mis on omamoodi põnevgi :)

Õiget pidi südamed:

…ja tagurpidi süda

Glasuuride kohta ma väga täpset seletust vist ei oska anda, sest ma vist kasutasin küll pea kõiki siniseid glasuure, mis meil koha peal oli… aga no niipalju kui meeles on:  Arsi läikiv helesinine, arsi sinine, helesinine tähnidega, koobalt sinine, läbipaistev sinine… ja rohkemat ei oska ma isegi umbes pakkuda :)

Mõnus, et igapäevaga läheb aina suvemaks ja toredamaks :) … ja rõdu järjest rohkem õide :)

Päikest ja rõõmsaid suviseid hetki :)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>