Suur tass

Eelmisest suvest saadik on mul näitamata üks hiigelsuur tass. Päris liitrit see vast ei mahuta. Miks nii suur? Sest ma armastan õhtuti ühe suure portsu teed ära juua ja mõnus on kui seda ei pea näiteks kolm korda tegemas käima. Keraamika hoiab tee piisavalt sooja kuni lõpuni.

Mul on ka varasemast üks suur tass, millest väheke õppust võtsin. Enda arust olin kaval ja tegin tassi seest musta, et pesemata tassil mustus välja ei paistaks. Kusjuures ega ei paista ka eriti kui väga hoolega ei uuri. Samas ei näe ka seda, mis sul tassis on. Tee, vesi ja morss näevad kõik ühesugused välja. Mitte et sellest mingi suur probleem oleks… aga ikkagi värvi tahaks ka näha :) (Ja tassi pesen niikuinii peaaegu igakord kohe ära :D )

Seekord valisin sisse  Arsi kollase glasuuri, mis on mõnusalt “maa” kollane, kergelt pruunikate laikudega.

ltass

Muster kujunes kuidagi iseenesest. Alusaineks Lihula tikandi motiivid. Sanga tegin ka piisavalt suure ja otsast keerasin rulli, et näeks ikka rohkem isetehtud välja.

ltass1

ltass2

Kasutasin krobelist šamott savi. See tegi mustri joonistamise eriliselt kehvaks, sest siis kipub joonis krobeliseks jääma. Seda saab küll siluda ja nunnutada… aga kui aeg on piiratud siis ei tule see ikka nii hea kui tahaks. Samas annab see natuke robustsust, mis mulle tekitab vana aja tunde. Kergelt nagu vintage :)

Ühel pool on sinine lill. Selline lihtsake.

ltass3

Glasuuridest kasutasin alumise serva “sõrestikus” pronksi. Joonistatud piirjooned on Arsi pruunid. Lillede taustaks Ville. Mummud ja lillesüdamikud on signaalkollased. Lehed arsi rohelised. Sinise lille õielehed on tehtud läikiva helesinisega ja südamiku ümber olev rant on koobaltsinine. Teise lille õielehed on hispaaniapunased.

ltass4

Külje peale kritseldasin paar õiepojukest.

ltass5

Lõpetuseks üks mesimumm. Jäi teine kasvuhoones väheke lõksu.

mesimumm

nimi

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>