Unenäopüüdja

Unenägudepüüdjajd on nii mõnusalt naiselikud, kõik need suled ja pärlid ja muu kraam. Kui ise ennast eriti ei ehi siis vähemalt silma alla tahaks mina küll kõike mis sätendab, sillerdab on õrn, pitsiline, suleline. :)

Ma olen mitmeid kordi tahtnud unenäopüüdja õpituppa minna aga kunagi pole ajad sobinud. Lõpuks üks aeg siiski klappis :)

Ei oska öeldagi, kas kahjuks või õnneks aga see oli minu jaoks suhteliselt vale töötuba. Minu jaoks oleks kohe esimene huvipakkuv asi unenäopüüdja mõtte ja ajaloo kohta midagi teada saada. Seda annaks isegi minusuguse uskmatu jaoks huvitavasse vormi valada. Samas tänu sellele, et meile ei antud mitte mingisugust infot, olen ma ise päris palju uurinud selle kohta. Teistpidi võttes oleks lihtsam mingi versioon teada saada ja selle teadmisega elada. Ma ise lihtsalt kipun teemasse liiga sügavalt sisse minema ja siis uurid ja puurid päev otsa mingit teemat, mida sul tegelikus elus üldse vaja ei lähe. Aga huvitav on :)

Teiseks ma pole päris kindel kui palju õpetaja enne neid unenäopüüdjaid teinud oli?! Igatahes kõik nööride pikkused jms olid kuidagi lühendatud vormis ehk mina isiklikult pidin nii “võrgupunumise”nööri kui ka kaunistuspaela jätkama. Uskuge mind, see pole üldse mõnus. Ja siis pead ise leiutama, kuidas seda varjata.

Peale selle oli ka alguses mingi “kamm” sellega kuidas võrku kinnitada, nii et see ilus jääks ja üldiselt vaadates teiste õpetusi, meile õpetatigi valesti. Samas ei taha väga toriseda ka sest lõpuks on mul asi ikkagi selge.

Pealegi tekkis kohal olles kohe see tunne, et tahaks unenäopüüdja teha looduslikest asjadest või siis vähemalt enda valitud ja enda tunde järgi tehtud asjadest.

Värvivalik ei olnud ka kõige parem. Ma ise oleks raudselt valgeid sulgi eelistanud. Teise variandina võibolla mingit punast või musta. Sulgede valikus olid ainult hirmvärvilised suled ja need ka enamasti kõik ise värvi.  Lõpuks valisin sinakas-lillakad toonid.

Igaüks sai väikese puust rõnga, millele sidusime paelast võrgu ja lisasime pärle. Öeldi, et 2m nöörist piisab täiesti. Ma enda arust ei pununud mingit hiigla tihedat võrku aga sellest hoolimata kulus mul umbes kaks korda nii palju nööri.

unen2opyydjaKaunistus paela mõte läks minu meelest ka suhteliselt kaotsi kuna see paistab läbi ja tegelikkuses eriti midagi ei varja.

Lõpetuseks sidusin hunniku sulgi unenäopüüdja külge.

unekasPäris äge tuli välja ikkagi ;)

nimi

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>